Monthly Archives: January 2014

IMPORTANT – IN ATENTIA ELEVILOR

VINERI 31 IANUARIE 2014 NU SE FAC ORE. SCOLILE SUNT INCHISE DIN CAUZA CONDITIILOR METEO.

IMPORTANT – IN ATENTIA ELEVILOR

JOI 30 IANUARIE 2014 NU SE FAC ORE. SCOLILE SUNT INCHISE DIN CAUZA CONDITIILOR METEO.

IN ATENTIA ELEVILOR

MIERCURI 29 IANUARIE 2014 NU SE FAC ORE. SCOLILE SUNT INCHISE DIN CAUZA CONDITIILOR METEO.

Posted in Vizier virtual | Leave a comment

LUNI 27 IANUARIE SI MARTI 28 IANUARIE 2014 NU SE FAC ORE. SCOLILE SUNT INCHISE DIN CAUZA CONDITIILOR METEO.

Rezultatele Concursului national Lumina Math

In luna noiembrie 2013 Scoala Gimnaziala Magurele a participat cu un numar de 30 de elevi la Concursul national Lumina Math, elevii fiind pregatiti de catre prof. Cojocaru Liliana. In urma participarii la acest concurs au fost obtinute urmatoarele rezultate: … Continue reading

Posted in Olimpiade si concursuri scolare | Leave a comment

Unirea natiunea a facut-o!

Vineri, 24 ianuarie 2014, ora 11.00, Clubul Cercetasilor va invita sa sarbatorim 155 de ani de la Unirea lui Alexandru Ioan Cuza. Activitatea se va desfasura la Centrul Cultural al Comunei Magurele, unde vor fi prezenti elevi ai Scolilor Gimnaziale … Continue reading

Eminescu in inimile noastre

Miercuri, 15 ianuarie 2014, ora 11.00, Clubul Cercetasilor coordonat de prof. Iliescu Claudia in parteneriat cu Biblioteca Comunala Magurele, Primaria Magurele si Biblioteca Scolara va asteapta la sediul Primariei Magurele pentru a aduce un omagiu marelui poet national Mihai Eminescu.

Magia Sarbatorilor de iarna

Posted in Extracurriculare | Leave a comment