Ziua portilor deschise

In data de 25 februarie 2017 s-a desfasurat la Scoala Gimnaziala, Magurele  activitatea de promovare a ofertei educationale a scolii “ZIUA PORTILOR DESCHISE”.In aceasta zi,  prescolarii  care vor intra in clasa pregatitoare, impreuna cu parintii au vizitat scoala unde vor invata din toamna.

Copiii  au fost intampinati de doamnele invatatoare de la clasele pregatitoare Moraru Georgeta si Aldescu Petruta, prof. Pahontu Ana-Maria,  precum si de doamnele educatoare Chipaila Coralia, Paraschiv Mihaela si Dragomir Elena.

Micii prescolari au fost emotionati si curiosi sa se intalneasca cu doamna invataoare Dobre Georgeta Aurelia.Au fost primiti cu cadori si dulciuri. Doamna invatoroare Moraru Georgeta le-a povestit parintilor si elevilor despre provocarile clasei pregatitoare si despre activitatile pe care le vor desfasura.

Cred ca a fost o zi de neuitat pentru micii prescolari. Ii asteptam cu drag la toamna!

Prof. inv. primar Moraru Georgeta

This entry was posted in Clasa pregatitoare. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *